Experimental Studio Bratislava – Genius in the Labyrinth

Hudba nikdy nikoho nezachránila. Mozart to dobre vie. Ukazuje nám ako vyzerá šťastie a núti nás, aby sme naň nezabúdali… Akú váhu má hudba, ktorá neváži nič? V podstate je každá hudba veselá. Aj keď sa rodí zo smútku – pretože ho lieči, pretože ho zmierňuje, pretože ho prekonáva… Zvuky, tóny tu nie sú len na to, aby sa páčili. Ide o jazyk, vedieť rozpovedať všetko, čo nás trápi a zaujíma…

Na počiatku bol oheň, viera a hudba. Tu niekde vzniká dokonalosť a čistota je jej požiadavkou. Stačí uvidieť pokoru, jednoduchosť a všetko zabaliť do veľkodušnosti… Nevyvíjame sa k dokonalosti, k harmonickému začleneniu do rádu prírody a vesmíru. Naším poslaním je chrániť a posilovať ho. Hudba je v tomto zmysle jedinečná a nezastupiteľná. Disponuje ohromným potenciálom tvorivosti a nekonečnou silou zrodu.

MultiArt pripravilo tématický hudobný projekt s názvom Experimental Studio Bratislava – GENIUS IN THE LABYRINTH. Čerpajúc zo skúseností a tradície kompononania „Inej hudby“ už viac, ako troch generácií slovenských skladateľov, predkladáme výpoveď skupiny našich tvorcov s cieľom prispieť k tejto nadregionálnej hudobnej téme. Pripravili sme virálny album našej hudby s celosvetovým dosahom na novom pódiu, ktoré voláme internet. Sú určité očakávania, ktoré chceme naplniť v oblasti elektro-akustickej hudby a sónického artu. Ide o výpoveď našich skladateľov, ktorí nosia Mozartovu hudbu v sebe a chcú sa s ňou podeliť.

Diela na albume:

Mirko Krajči – Lacrymosa for violoncello and electronics    
Peter Zagar – Encoded  
Juraj Ďuriš – Leck mich am Arsch, Jonicu!
AidanZaal – Worship The Masters
Rudolf Pepucha – Labyrinth
Peter Machajdík – Moczart Baguettes with Bryndza

Milan Hradil – Mozart Fantasy 1

Projekt podporili:

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *